درباره ما

بهساز موتور

شرکت دانش بنیان بهساز موتور دیار نون (سهامی خاص) به شماره ثبت 4031 کار خود را با تحقیق و پژوهش در زمینه تولید انواع وسایل نقلیه برقی را با هدف بومی سازی این صنعت در داخل کشور آغاز کرده و اکنون پیشرفت های چشمگیری در این زمینه به دست آورده است که در ادامه به آنها اشاره می شود.

پس از حصول اطمینان از وجود توان داخلی برای اجرای این پروژه عظیم ملی، با حضور تعدادی از جوانان تحصیل کرده و ساعی این دیار و با کمک و همیاری صنایع محترم دفاع و کارشناسان محترم نیروی انتظامی و پلیس راهور، نخستین قدمها برای تولید نمونه اولیه و آزمایشی الکتروموتور، که اصلی ترین بخش تمام وسایل نقلیه برقی می باشد، برداشته شد.

به لطف خداوند و با تلاش و کوشش تیم مذکور اولین نمونه آزمایشی محصول تکمیل و مورد آزمایشات فنی قرار گرفت. پس از انجام آزمایشات فراوان و رفع مشکالت فنی موجود اولین الکتروموتور برای نصب بر روی موتور سیکلتی که تمام قطعات آن ساخت شرکت های داخلی بود آماده شد. موتور سیکلت برقی با توان اسمی 2000 وات با سرعت متوسط 70 کیلومتر بر ساعت و پیمایش متوسط 40 تا 50 کیلومتر با یک بار شارژ کامل باتری ها.

خوشبختانه این نمونه انواع آزمایشها را با موفقیت پشت سر گذاشت و با پیگیری همکاران صنایع دفاع تعدادی نمونه دیگر جهت ارائه به مراجع قانونی و آزمایشگاه های مربوطه به منظور دریافت گواهی استاندارد تولید و ارائه گردید. پس از گذراندن مراحل قانونی و آزمایشات مختلف هایتا به عنوان اولین تولید کننده موتور سیکلت برقی در داخل کشور موفق به دریافت گواهی استاندارد شد.

در مهرماه سال 95 طی مراسمی با حضور سردار اشتری فرماندهی محترم ناجا و جمعی از فرماندهان و استاندار محترم وقت و نیز جمعی از هموطنان عزیز در سالن ورزشگاه پیروزی اصفهان از موتور سیکلت برقی ساخته شده توسط این شرکت به عنوان اولین نمونه تولید داخلی رونمایی شد.

هم اکنون بهساز موتور با مشارکت و همکاری شرکت فناور پالستیک سپاهان در حال تولید انبوه انواع موتور سیکلت برقی در مدلهای مختلف و با کاربری های متفاوت و نیز توان های مختلف از 1500 وات تا 3000 وات می باشد. از دیگر تولیدات این مجموعه می توان به انواع دوچرخه و اسکوتر برقی نیز اشاره کرد. همچنین مراحل تحقیق و پژوهش جهت ساخت و تولید انبوه خودروی برقی نیز توسط مهندسان بخش تحقیق و توسعه این شرکت در حال انجام می باشد.

لازم به ذکر است بیشتر قطعات مورد استفاده در انواع محصوالت این شرکت اعم از شاسی و تنه، الکتروموتور، کاورها، درایو، باتری و … بومی سازی شده و بخشی از این قطعات در همین شرکت تولید شده و مابقی قطعات نیز با سفارش به شرکت های داخلی تهیه و تامین می گردد. از این رو میتوان محصوالت این شرکت را به عنوان اولین مو تورهای برقی صد در صد ایرانی معرفی کرد.